FAKRO EHV-AT Thermo 06 78x118 lemování se zateplením

FAKRO EHV-AT Thermo 06 78x118 lemování se zateplením

Cena: 2 323 Kč Bez daně: 1 920 Kč
Množství:  

Lemování s dodatečnou termoizolací EHV-AT Thermo 06 78x118

Univerzální těsnící lemování EHV-AT Thermo s dodatečnou termoizolací je výborným systémovým řešením zaručujícím těsné a „teplé” spojení okna se střešní plochou. Těsnící lemování EHV-AT Thermo umožňuje zateplení střešních oken nad úrovní latí. Uvnitř je k němu přilepený elastický zateplovací materiál, který těsně přiléhá do okenního rámu, díky čemu je po montáži vytvořený termoizolační rám. Termoizolační materiál je charakterizován velmi dobrými parametry (velmi dobrý součinitel λ). Pod úrovní latí je okno zateplované přírodní ovčí vlnou nacházející se ve výrobku – zateplovací sada XDP. Lemování Thermo tepelně izoluje okno a významně zlepšuje součinitel tepelného prostupu dokonce až do 15% v závislosti od typu okna. Omezuje riziko vzniku eventuálních tepelných můstků a tepelných ztrát.

 

Průřez lemování se zateplovacím materiálem

 

EHV-AT Thermo je univerzálním těsnícím lemováním a může být použité pro všechny střešní krytiny s výškou profilu do 90 mm. Je určené pro veškerá střešní okna jak dřevěná tak i plastová. Lemování Thermo je standardně přizpůsobené k montáži samostatného střešního okna ve střešní ploše. Je také dostupné v modulové verzi pro spojování oken ve vodorovné a svislé rovině, jak rovněž blokově. Je montované v montážní hloubce V (0), a rozpětí montáže obnáší 15° až 90°.

 

 

Konstrukce lemování:

EHV-AT Thermo je univerzálním těsnícím lemováním a může být použité pro všechny střešní krytiny. Lemování je širší od standardního o 22 mm a skládá se z čtyř základních dílů (spodní, dva boční a horní) s přilepeným zateplovacím materiálem. Sada obsahuje rovněž boční krycí profily střešního okna odpovídající šířky. Spodní díl lemování je vybavený dlouhou a širokou hliníkovou manžetou. Zespodu má manžeta přilepenou plastickou hmotu, která umožňuje přilepení lemování ke střešní krytině. Na lemování jsou z výroby nalepené těsnící klíny zajištující ochranu před navátím listí, prachu a sněhu. V sadě se rovněž nachází odvodňující žlábek, který má za úkol odvádění sražené vodní páry se střešní folie.

Průřez a díly lemování EHV-AT Thermo:

1 — horní díl lemování se zateplovacím materiálem

2 — spodní díl lemování se zateplovacím materiálem a hliníkovou manžetou

3 — boční díl lemování se zateplovacím materiálem a těsnícími klíny

4 — horní odvodňovací žlábek

5 — háčky

6 — hliníková podpěra pod střešní tašku